Правила прийому

Охоплення  учнівської  молоді заочною  формою  навчання

Софіївська філія Миколаївського ліцею є  середнім  загальноосвітнім закладом, покликаним  задовольнити  потреби  громадян  у  здобутті  базової  та  повної  загальної  середньої  освіти  з  відривом  і  без  відриву  від  виробництва.  Вечірня  школа створює  умови  для  розвитку  особистості, є  основою  для  наступної  освіти  і  самоосвіти, усвідомленого  вибору  і  освоєння професії, формування  загальної  культури  особистості  учня.

У  своїй  діяльності  керується  Конституцією  України, ст.53, в  якій  вказано, що  «кожен  має  право  на  освіту»,  Державною  національною  програмою  «Освіта»України  у  ХХІ столітті, Законами  України  «Про  освіту», «Про  загальну  середню  освіту», Положенням про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти , затвердженим наказом МОН України від 23.04.2019 №536.

Особам, які  з  певних  причин  не  можуть  відвідувати  денну  школу,  надається  можливість  пройти  навчальний  курс  і  отримати  свідоцтво  про  базову  загальну  середню  освіту  та атестат  про  повну  загальну  середню  освіту  у   вечірній (заочній)  школі. Зміст  навчання  полягає  в  оволодінні  сумою  і  системою  знань, умінь  і  навичок  у  відповідності  до  Державного  стандарту.   В  ході  планування навчального  процесу  враховуємо  певні  особливості  контингенту  слухачів. По-перше, психологічно-різновіковий  склад  учнів.(Від 13 до 30 років, в ДУ "Софіївська ВК 45"-від 20 до 42 років). По-друге, різні  особистісні  мотивації  до  навчання. По-третє, поєднання  навчання  з працею, з  вихованням дітей  викликає  перевтому. Для  засвоєння  знань  треба  більше  часу  від  того, що  мають слухачі  загальноосвітніх  шкіл. По-четверте, необхідно  враховувати (по можливості) час  роботи  підприємств, організацій  в  яких  працюють учні нашої  школи.А основне  - це  перерва  в  навчанні  для  багатьох  з  них, втрата  вмінь  і  навичок  навчальної  діяльності. Адже  на  заочну  трирічну  форму  навчання  до  старшої  школи   приймаються  всі  бажаючі  незалежно  від  рівня  попередніх знань. Також  надається  право  прискорено  закінчити  школу, якщо  учень  відвідував  аудиторні  заняття, набрав  відповідно  середній  бал  сім  і  вище. Радою  школи  на  підставі  особистої  заяви  учня  приймається  рішення. Складає  екстерном  академрізницю  за  курс  11  класу  і  переводиться  до  випускного  12  класу. Навчання   може   здійснюватися в  індивідуальній формі.

У  разі  невиконання  повнолітніми  учнями  навчального  плану  та  графіку  навчального  процесу, що  виражається  у  невідвідуванні  більше  ніж   50%  занять  та  за  наявності  академічних  заборговностей  з  предметів, рішенням  педагогічної  ради  та  наказом  директора  вони  відраховуються.

Софіївська філія Миколаївського ліцею приймає  учнів  у  9-12 класи. Термін  навчання  у  старшій  школі  три  роки, з  тижневим  навантаженням  15 годин, з  додатковими  годинами  факультативів (3год.). Основним формою є  проведення  лекційних, семінарських  занять, групових  та  індивідуальних  консультацій. Заочна  форма  навчання  будується  на  семестрово-заліковому  принципі.